Listopad 2011

Slohovka - Vypravování

20. listopadu 2011 v 15:52 | Shizuka Yoru |  Povídky

Stalo se jednou v pravé poledne, že jsem čekala v kavárně na svého trenéra. Seděla jsem u okna při horké čokoládě. Vedle mě na židli ležela cestovní taška. Byla jsem hodně nervózní, ale na druhou stranu jsem se nemohla dočkat. Před kavárnou zastavilo auto. Podívala jsem se z okna. Viděla jsem svého trenéra. Vzala jsem tašku a vydala jsem se k němu. Čokoláda již byla zaplacena, tak jsem se s ní nezdržovala. Strčila jsem do dveří a už jsem stanula před autem. Zamávala jsem mu a nastoupila do auta. "Připravena? Erik už čeká na místě." Jen jsem nervózně přikývla. A tak jsme vyrazili na naši soutěž. Sice to nebyla má první, ale připadala jsem si tak.

Přijeli jsme do Prahy, kde se soutěž konala. Fascinovaně jsem se rozhlížela. Trenér zaparkoval před velkou arénou. Ještě bylo dlouho před začátkem a už tu tam stálo tolik aut. Odepnula jsem si bezpečnostní pás a vystoupila. Tašku jsem si hodila přes rameno a vydali jsme se bočním vchodem dovnitř. Erik už tam na mě čekal. Přivítal mě jako vždycky. Zvedl mě ze země jako pírko. "Kde jsi byla? Už tu na vás čekám dlouho." zasmál se. Než jsem mu stačila odpovědět, tak nás trenér naháněl do šatny, kde jsme se měli připravit.

Soutěž byla v plném proudu. Nervozita se stupňovala. Ve všech rozhlasech zazněl pořadatelův hlas, jenž oznámil dvojici dalších soutěžících. Byli jsme to právě mi. Naprázdno jsem polkla. Zhluboka jsem se nadechla a s Erikem jsme vyrazili na led. Udělali jsme kolečko kolem arény. Zaujali jsme postoj uprostřed arény a vyčkávali na naši hudbu. Srdce mi divoce bušilo. Jen co jsem uslyšela první tóny, vzpomněla jsem si na náš trénink a nervozita byla ta tam.

Začali jsme bruslit. Hned na začátek jsme zařadili trojitého axela, jenž nám přinesl nadšený potleskl. Tak jsme pokračovali v naší nacvičené sestavě. Nenechali jsme diváky se v něčem nudit. Viděli před námi už hodně spoustu dobrých párů, tak jsme museli upoutat jejich pozornost. Naši sestavu jsme zakončili spirálou smrti. Hudba přestala hrát a my jsme zakončili sestavu závěrečným postojem.

Odjeli jsme ze stadionu a vyčkávali na bodové ohodnocení. Nemohla jsem uvěřit tomu, kolik bodů jsme dostali. Podle dosavadního hodnocení jsme byli druzí nejlepší. Jediné co nám zbývalo, bylo čekat na to, až do soutěží i ostatní páry.

Soutěž skončila a bylo vyhodnocení. Všichni jsme si nastoupili a čekali verdikt. Ani jsem nechtěla uvěřit, že naše jména zazněla při vyhlašování třetího místa. Erik mě musel doslova pobídnout, abych se vůbec pohnula.

S cenou, se kterou jsem ani nepočítala a s vynikajícími zážitky jsme odjeli domů. Ještě nikdy předtím jsem nic nevyhrála. Byla jsem vděčná trenérovi, jenž nás tak skvěle připravil a také svému partnerovi, který přetrpěl všechny mé pády a nezdary.

Kate Valentine 3

17. listopadu 2011 v 14:52 | Shizuka Yoru |  Kate Valentine
Kate Valentine

Uchiha Sasuke 3

17. listopadu 2011 v 14:52 | Shizuka Yoru |  Naruto Shippuuden: Pouta
Uchiha Sasuke

Kakuzu (S) 6

8. listopadu 2011 v 23:42 | Shizuka Yoru |  Kakuzu (S)
Kakuzu